Podzimní dogtrekking (očima pořadatele)

19. - 21. 10. 2007V průběhu října jsem se bavila s Jirkou Kučerou, jak pravidelně každé ráno chodí běhat; jak Liana Smolková také neponechává nic náhodě a jakmile ji vyjde čas, vystřihne si po práci 15 km v běhu; jak Miluška Nováková má za sebou první dogtrekkovou padesátku a uběhla jí za 9 hodin, což nepokládá za dobrý výkon, protože se vyskytly jakési problémy na trati a tak zbytek došla "lážo plážo"..

A já? Pod nátlakem trénujících jsem šla alespoň na Oblík, který díky bloudění vydal na směšných 20 km. Nu což, nebudu předstírat,
že jsem běžec, jsem obyčejný výletník, a tak cílem mých dogrekků je: Ujít to!
Všichni jsme se těšili na Podzimní mid, který čítal pouhých 44 km.
Liana nabušená, já vsázela na dlouhé nohy a dobrou orientaci v mapě :-) (Práce s mapou vás musí bavit! :-) )

Pondělí a úterý jsem bohužel proležela v teplotách, a tak jsem se vidiny, že se postavím na start, vzdala. Mozek by chtěl, ale tělo ne. A protože zdraví máme jen jedno a treků několik, rozhodla jsem se nestartovat. Když nemohu pro svůj handicap čelit konkurenci tváří v tvář, nemá to pro mě smysl. Tím jsem nahrála Bennynce, kterou jsem si mohla vzít s sebou a jít jen na nějakou kratší procházku, kterou ona se svýma krátkýma nožičkama a ne moc dobrou fyzickou kondicí zvládne. Stala jsem se tím druhou či třetí rukou Zuzky Junkové, šéfové celé této akce.

Vše začalo v pátek, kdy jsme projezdily půlku severu, abychom vyzvedly vše potřebné na závody, počínaje technikou, cenami, diplomy a konče vyzvednutí tranzita, aby se nám tam vše i se psy vůbec vešlo. Trošku mě polilo horko, když Zuzka zápolila
s volantem bez posilovače řízení, přeci jen malá drobná žena a obrovské auto, ve kterém řidička ani není vidět... Nicméně kromě posílení svalů od řízení, to všecko bylo fajn, tranzit nebo mondeo, to u Zuzky nehraje roli, příště se s ní klidně svezu bez obav
i traktorem ;-)

Do Intercampu ve Vysoké Lípě jsme dorazily po sedmnácté hodině. Účastníci treku se pomalu začali sjíždět a my do půlnoci prezentovaly a prezentovaly.. Ve finále bylo zaprezentováno 65 lidí, pro zajímavost 38 žen a 27 mužů. Zase jsme ty chlapy převálcovaly :-)


Ráno byl start stanoven pro první dvojici na 7:30 h. Protože se brzy stmívá a trať nebyla zrovna nejjednodušší, chodilo se po dvou každou minutu. Za hodinku a kousek byl prázdný kemp, což byl pro pořadatele balzám na duši (závodníci nechť prominou :-) ). Vyvenčili jsme své psíky, energii si vybili házením talíře, takže na místo dogtrekku jsme se na chvíli přenesli na frisbee. Agility jsme pak praktikovali přeskakováním spadlých větví a coursing si Byema zaběhla při honění Majloše od Fabiánků :-)


Kolem desáté hodiny jsme vyrazily do Arnoltického hostince, kde na závodníky čekala kontrola. Pan hostinský každému na zadní stranu itineráře originálně nakreslil jakéhosi pséka neidentifikovatelného plemene a stvrdil svým podpisem. V hospůdce bylo příjemně teploučko, někteří svou zastávku zdrželi až na hodinu odpočinku, někteří si nechali nakreslit pejska a hurá zase
na trať - ale těch bylo opravdu málo ;-) Chvilkama jsem vyrazila na trať také, ovšem opačným směrem, abych něco nafotila a hlavně šla naproti Lianě, zvěčnila ji taktéž a navnadila teplou polévkou již za několik desítek metrů. Li šla od začátku s Pavlou a Floydem, holky ve výborné náladě, na psech nebyla znát únava, akorát jako první pořadatel na ráně jsem schytala to, že: Co to jako bylo za ten příšerný kopec po Růžáku?!?!?! Hihihi byl fakt příšernej, ještě že jsem se z něj tentokrát ulila :-))))


Po kontrole jsme se Zuzkou ještě zajely pro "raněné" :-) a už si to zase chvátaly do kempu. Fabiánkovi zapisovali již první vracející se. Začalo se stmívat, a tak přibývalo telefonátů: Jsme tam a tam, přijeďte pro nás.

I když jsme si myslely, že trať je na orientaci jednoduchá, na pátečním meetingu se nikdo neozval, že by se už ztratil v mapě, byli i tací, kteří došli úplně někam jinam, než měli. Hrdinou dne však byl pro mě jeden slovenský doprovod, který zašel až do Německa :-), ale například taková Martina s Jessikou se dokonce svezly i na pramicích, byť tudy cesta tedy nevedla ani omylem :-))) Po převezení na druhý břeh - zadarmo (dovedu si představit Martinky utrápený výraz :-) ) se zase napojila na správnou cestu, nicméně toho holky měly dost, a tak když jsme jely na Mezní louku pro ostatní, využila toho a již se spokojeným výrazem jsme je dovezly domů ;-) Kilometrově toho však nachodily víc než byla celá oficiální trasa treku :-) Večer v našem luxusním pokojíčku, který jsme okupovaly ještě společně s Pavlou a Lijánou, nám o tom všem Martina vyprávěla a i holky přidaly své zážitky z trasy. Dle vyprávění se jim trasa líbila a dle jejich chůze jim dala i zabrat :-)

Po desáté hodině večerní přišlo vyhlášení, které jistě mnohým přišlo vhod, aby ráno mohli vyspávat a nebo jet brzy domů. Všichni dostali účastnické listy a balíčky s dobrotami pro své čtyřnohé miláčky, umístění však i pytle granulí a medaile. Já jsem dostala veřejné poděkování za pomoc a mé psí holky si také pochutnaly na dobrotách, které dostaly od Zuzky. Největší balzám na duši však byl dík za uspořádání této akce od mnohých účastníků a velmi příjemná atmosféra. Pro naší paní šéfovou ;-) je to další motivace, jak z podzimního dogtrekkingu udělat pravidlo a já se už teď těším na další akci, které se zúčastním jako regulerní závodník a doufám, že se napřesrok Zuzce zase podaří uspořádat tento mid v národním parku České Švýcarsko, které je prostě úžasné.
Více fotek